top of page
Szukaj

1 mln zł w sprzęcie dla ukraińskich szpitali

Fundacja ZARYS zorganizowała szósty transport środków medycznych dla Ukrainy, który składał się z 65 palet z produktami o wartości ponad miliona złotych.


Opatrunki i wózki inwalidzkie

Pomoc została skierowana, podobnie jak poprzednio, do ukraińskich szpitali. Fundacja przekazała produkty z kategorii jednorazowego sprzętu medycznego w tym: strzykawki, igły iniekcyjne, kaniule dożylne, rękawice oraz wiele materiałów opatrunkowych. Zakupione i wysłane zostały także sprzęty niezbędne do rehabilitacji, między innymi wózki inwalidzkie, balkoniki, ortezy, stabilizatory stawów, gorsety czy kołnierze stabilizujące. Wszystkie konwoje humanitarne organizowane przez Fundację ZARYS konsultowane są z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, dlatego z każdym kolejnym transportem zmienia się zapotrzebowanie, a produkty trafiają do miejsc, w których pomoc medyczna jest najbardziej potrzebna.


Dwa tiry pełne środków medycznych

Wrześniowy konwój humanitarny składał się z dwóch, w pełni załadowanych wyrobami medycznymi, samochodów ciężarowych z naczepami. Głównym fundatorem tego transportu była firma ZARYS International Group, która wypełniła powierzchnię jednego z tirów ponad trzydziestoma paletami. Darowizna przekazana przez zabrzańskiego producenta środków medycznych przekroczyła 790 tysięcy złotych. ZARYS pokrył również wszelkie koszty związane z logistyką.

Reszta ładunku została sfinansowana ze środków zebranych przez Fundację ZARYS, czyli w dużej mierze z datków od osób prywatnych, a także darowizn od przedsiębiorstw polskich oraz zagranicznych.


Historia Realna

Jednak wrześniowy transport nie byłyby również możliwy bez wsparcia widzów kanału Historia Realna na YouTube. Dzięki współpracy Piotra Zychowicza z Fundacją ZARYS, udało się pozyskać środki finansowe w wysokości bliskiej 60 tysięcy złotych.

Największe podziękowania należą się widzom Historii Realnej. Razem zebraliśmy prawie 60 000 złotych na pomoc medyczną dla Ukrainy. Super! – Piotr Zychowicz.

Do organizacji transportu przyczynili się także: pracownicy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, firma Sidnet oraz Fundacja Górnika Zabrze. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


3ecde9_a13d7ce172b6448396516afcfb7a2fa0_mv2.gif

Adres

ul. Pod Borem 18

41-808 Zabrze

Kontakt telefoniczny

+48 32 376 07 49
+48 32 376 07 25
+48 32 376 07 51

Email

Śledź nas!

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • youtube
bottom of page