top of page
Szukaj

8 ton sprzętu medycznego dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie

Udało się! Fundacja ZARYS wysłała kolejny tir ze środkami medycznymi dla ukraińskich szpitali. Dostawy organizowane są w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy.

Produkty do zaopatrywania ran i procedur chirurgicznych

W ostatnich dniach maja do Ukrainy został wysłany tir wypełniony produktami medycznymi takimi jak m.in. szwy chirurgiczne, kompresy ciepło-zimno, podkłady chłonne, strzykawki, igły iniekcyjne, cewniki, worki do zbiórki moczu, kompresy gazowe, opatrunki specjalistyczne i podstawowe, gaziki do dezynfekcji, pojemnik na odpady medyczne oraz odzież i rękawice zabezpieczająca personel medyczny: maski i fartuchy chirurgiczne, rękawice diagnostyczne i chirurgiczne. W przeważającej większości to materiały opatrunkowe i szwy chirurgiczne niezbędne do zaopatrywania ran, a także produkty przeznaczone do zabezpieczenia pacjenta podczas realizacji procedur chirurgicznych.

Dziękujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom publicznym, które wsparły nasze działania. Dzięki Wam do Ukrainy zostało przekazanych ponad 8 ton sprzętu medycznego. Na tym etapie najtrudniejsze okazało się znalezienie firmy transportowej, która pomimo niesprzyjających warunków zdecydowałaby się zrealizować transport do miejsc znajdujących się w strefie działań wojennych – Paulina Roterman, Prezes Fundacji ZARYS.

Wspierając Fundację wspieracie osoby dotknięte wojną

Sfinansowanie kolejnego ładunku nie byłoby możliwe bez wsparcia: wielu anonimowych darczyńców, kanału Historia Realna Piotra Zychowicza, dziennikarza Marcina Mellera oraz Fundacji Górnika Zabrze. Transport został zrealizowany przez BRIGHTLOG Sp. z o.o.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


3ecde9_a13d7ce172b6448396516afcfb7a2fa0_mv2.gif

Adres

ul. Pod Borem 18

41-808 Zabrze

Kontakt telefoniczny

+48 32 376 07 49
+48 32 376 07 25
+48 32 376 07 51

Email

Śledź nas!

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • youtube
bottom of page