top of page
Szukaj

Dwa tiry ze sprzętem medycznym dla Ukrainy

Zrealizowaliśmy czwarty transport produktów medycznych. Do Ukrainy wyruszyły dwa tiry wypełnione specjalistycznymi środkami medycznymi. Łączna wartość dostaw to blisko 600 tys. zł.

Nasza Fundacja, powołana od życia przez ZARYS International Group producenta i dystrybutora środków medycznych, od początku wojny zbiera fundusze i z powodzeniem realizuje dostawy do Ukrainy. Działania podejmowane są w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, dlatego transporty trafiają do miejsc, w których pomoc medyczna jest najbardziej potrzebna, a takich z każdym dniem jest coraz więcej.

Koszt pierwszego transportu został w pełni pokryty z budżetu Fundacji, kolejne są efektem zbiórki publicznej prowadzonej w social mediach. Na konta Fundacji wpływają datki od osób prywatnych, w tym również pracowników spółki, a także od przedsiębiorstw polskich i zagranicznych.

Dwa tiry pełne produktów medycznych

Najbliższy transport, dwa wielkopowierzchniowe samochody ciężarowe z naczepami, jest rezultatem wpłat finansowych oraz darowizn rzeczowych. Skompletowanie produktów z pierwszego tira było możliwe dzięki darowiźnie o wartości 270 tys. zł, przekazanej przez Fundację Deloitte Polska. Drugi będzie zawierać materiały opatrunkowe przekazane przez holenderską firmę Vision Medical Company, szwy chirurgiczne dostarczone przez producenta - firmę Atramat z Meksyku, produkty zakupione dzięki zbiórce publicznej prowadzonej przez dziennikarza Marcina Mellera oraz darowiźnie przekazanej przez Fundację Górnika Zabrze, 200 tys. zł.Najbardziej potrzebny asortyment

Do Ukrainy wysyłane są obecnie produkty z kategorii jednorazowego sprzętu medycznego, a także asortyment do wykonywania procedur chirurgicznych, m.in.: skalpele, igły, szwy chirurgiczne, kaniule, strzykawki, produkty do drenażu ran, cewniki, zestawy do odsysania pola operacyjnego, materiały opatrunkowe, paski do zamykania ran, folie i serwety operacyjne, kompresy, resuscytatory, rękawice diagnostyczne i chirurgiczne, maski chirurgiczne, fartuchy chirurgiczne, gotowe zestawy operacyjne, obłożenia pola operacyjnego.

Za realizację części logistycznej, bezpieczne dostarczenie produktów do miejsca przeznaczenia, odpowiada Fundacja Solidarności Międzynarodowej.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


3ecde9_a13d7ce172b6448396516afcfb7a2fa0_mv2.gif

Adres

ul. Pod Borem 18

41-808 Zabrze

Kontakt telefoniczny

+48 32 376 07 49
+48 32 376 07 25
+48 32 376 07 51

Email

Śledź nas!

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • youtube
bottom of page