top of page
Szukaj

Marcin Meller zebrał 318 tys. zł na środki medyczne dla ukraińskich szpitali

Dzięki pomocy Marcina Mellera zorganizowaliśmy kolejny, trzeci transport produktów medycznych do Ukrainy. Ponad milion sztuk środków medycznych zostanie przekazany ukraińskim szpitalom.


Marcin Meller postanowił udzielić wsparcia wybranej przez siebie fundacji i pomóc jej w zbieraniu środków na zakup sprzętu medycznego dla ukraińskich szpitali. Dziennikarz czynnie zaangażował się w działania Fundacji ZARYS.

Europejscy darczyńcy

Na specjalnie utworzone subkonto darczyńcy z całej Europy przekazywali datki. Pojawiły się wpłaty nie tylko z Polski, ale również Finlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Islandii, Turcji oraz Niemiec. Celem było uzyskanie minimum 200 tysięcy złotych, jednak ku zdziwieniu samego inicjatora zbiórki, udało się zebrać o ponad sto tysięcy więcej. Meller w niespełna tydzień zgromadził na swoim subkoncie niemalże ćwierć miliona złotych.

318 tysięcy złotych na środki medyczne

Dziennikarz wspólnie z darczyńcami zebrał 318 tysięcy złotych. Zgromadzone pieniądze zostały wykorzystane na zakup środków medycznych: skalpeli, igieł, szwów chirurgicznych, kaniuli, strzykawek, asortymentu do drenażu ran, cewników, zestawów do odsysania pola operacyjnego, materiałów opatrunkowych, pasków do zamykania ran, resuscytatorów, rękawic diagnostycznych i chirurgicznych oraz innych elementów niezbędnego zaopatrzenia.

Jestem głęboko wdzięczny moim obserwatorom na Facebooku i Instagramie, wszystkim, którzy wpłacali i udostępniali mój apel oraz oferowali pomoc rzeczową. To piękna siła – Marcin Meller.


Trzeci transport z Fundacji ZARYS

To już trzeci wielkopowierzchniowy samochód ciężarowy z naczepą pełen środków medycznych, który Fundacja ZARYS wysyła do potrzebujących placówek w Ukrainie. Pierwsza dostawa bezpiecznie dotarła do Łucka, gdzie wołyński oddział Ministerstwa Zdrowia rozdysponował towar do placówek szpitalnych. Drugi transport był realizowany na początku tygodnia wspólnie z Fundacją Solidarności Międzynarodowej i został skierowany bezpośrednio do Lwowa.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


3ecde9_a13d7ce172b6448396516afcfb7a2fa0_mv2.gif

Adres

ul. Pod Borem 18

41-808 Zabrze

Kontakt telefoniczny

+48 32 376 07 49
+48 32 376 07 25
+48 32 376 07 51

Email

Śledź nas!

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • youtube
bottom of page